Wymiana układu SMC MacBook

Wymiana układu SMC MacBook Warszawa - Grochowska

Adres: ul. Grochowska 239 04-001 Warszawa
Telefon: +48 790 343 000
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00
Sobota: 11.00 - 15.00

Wymiana układu SMC

Profesjonalny Serwis Produktów Apple Warszawa. Profesjonalna kadra Techników elektroników jest wstanie zaoferować profesjonalną wymianę układu SMC w Twoim MacBook Pro Air.

Kontroler SMC to układ scalony mikrokontrolera na płycie głównej sterujący funkcjami zasilania komputera. Steruje on szeregiem funkcji, takich jak:

  • zarządzanie zasilaniem i temperaturami, diodą trybu uśpienia i baterią;
  • sterowanie wentylatorami, obsługa czujnika gwałtownych ruchów, czujnika oświetlenia zewnętrznego (ALS, Ambient Light Sensor) i włącznika zasilania.

Naprawa po zalaniu:
✔ Profesjonalna kadra techników elektroników,
✔ Diagnoza i naprawa płyty głownej MacBook,
✔ Udzielamy 3 miesięcznej gwarancji.,
✔ Kompleksowe testy po naprawie MacBook.

Modele MacBook Pro Unibody 2008-2012

Modele MacBook Pro RETINA ROK 2012-2017

Modele MacBook Air ROK 2010- 2017

Wymiana układu SMC w Macbooku

Jesteśmy serwisem, który na rynku istnieje od bardzo dawna. Specjalizujemy się głównie w naprawie Macbooków, ale i nie tylko. Nasi serwisanci są przeszkoleni pod różnym kątem, aby mieć możliwość niesienia pomocy nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Oferujemy wymiany kart graficznych, czy układów SMC w Macbooku.

Czym jest układ SMC? To podzespół odpowiedzialny za prędkość i odpowiednią wentylację w twoim urządzeniu. Jednymi z głównych objawów nieprawidłowo działającego układu SMC jest niedziałające podświetlenie klawiatury, czy też niedziałające przyciski. Tę drugą opcję łatwo jest pomylić z awarią klawiatury. Aby ją wykluczyć będziemy potrzebować od ciebie dodatkowych informacji.

Za co odpowiada układ SMC w Macbooku?

Przede wszystkim ma za zadanie sterować przyciskiem zasilania Macbooka. Ponadto odpowiada za prawidłowe otwieranie i zamykanie pokrywy Macbooka. Wpływa również na baterię, rządzi stanem ładowania i innymi wskaźnikami. 

Najważniejsze – zarządza temperaturą urządzenia i wiatrakami. 

Jak się okazuje, układ SMC jest jednym z najważniejszych układów w Macbooku. Jeżeli masz problemy z podświetleniem klawiatury, a bateria niepoprawnie się ładuje, to znak, aby sprzęt oddać do serwisu. Wystarczy, że opowiesz co zaobserwowałeś, a nasi serwisanci bez problemu zlokalizują usterkę i usuną ją tak szybko, jak to będzie możliwe. 

Resetowanie układu SMC w Macbooku

Możesz również spróbować zresetować układ SMC w swoim Macbooku, gdy zaobserwujesz, że na przykład przycisk zasilania nie reaguje, czy komputer nagle się wyłącza lub przechodzi w stan uśpienia. Również zbytnie spowolnienie reakcji może być oznaką uszkodzonego układu SMC. 

Jeżeli za pierwszym, czy też drugim razem resetowanie nie pomoże, warto przyjść do nas. Sprawdzimy, gdzie leży problem. Jesteśmy profesjonalistami. Sprawimy, że twój sprzęt odżyje i będzie, jak nowy. 

Zazwyczaj zalecamy wymianę całego układu SMC na nowy. Dzięki temu problem całkowicie zniknie. Używamy tylko oryginalnych części, dedykowanych przez producenta Apple. Nie używamy podróbek. Mogły by one zaszkodzić twojemu komputerowi. Dajemy użytkownikowi gwarancję, zarówno na naszą pracę, jak i na części, które stosujemy. Nasi klienci wychodzą zawsze zadowoleni, co potwierdzają pozytywne opinie przez nich wystawione.

Zajrzyj do nas. Sprawdź nasz adres. Czekamy na Ciebie.