Naprawa płyt głównych iPhone Warszawa.

 

Najczęstsze usterki iPhonów – jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać?

IPhony to dla wielu telefony marzeń, zwłaszcza najnowsze modele, które właśnie wchodzą na rynek. Podbijają serca swoim nowoczesnym wyglądem i super oprogramowaniem. Jak się jednak okazuje każdy kolejny model ma też charakterystyczne dla siebie usterki. Niektórym z nich można zapobiegać, inne zostają naprawione zdalnie dzięki aktualizacji oprogramowania, a jeszcze inne wymagają wizyty w serwisie. Dziś kilka słów o najczęściej występujących problemach związanych z iPhonami.

wymiana szybki iPhone

Jedną z częstych usterek w iPhonach jest pęknięta szybka. Uszkodzenie jej następuje zazwyczaj w wyniku upadku telefonu na asfalt, podłogę a niekiedy nawet na miękki dywan. Wśród powszechnie panujących opinii o smartfonach firmy Apple jest też ta, że znacznie częściej niż w przypadku innych marek, mają problem z uszkodzeniami szybek. Zdaniem fachowców nie do końca jest to prawda, ponieważ problem pękających szybek dotyka niemal wszystkich modeli smartfonów niezależnie od producenta. Jednym z powodów takiej sytuacji jest dążenie do minimalizacji rozmiarów i ciężaru urządzenia. Każdy kolejny iPhone ukazujący się na rynku jest coraz cieńszy i lżejszy. Aby to było możliwe producenci zmniejszają jego poszczególne części, w tym również szybkę. Nowe, cieńsze szybki mają znacznie mniejszą odporność niż ich poprzednie wersje, co sprawia, że znacznie szybciej pękają.

Co zrobić kiedy szybka pęknie?

Kiedy szybka smartfona pęknie nie ma innego wyjścia jak zgłosić się do serwisu. Istnieje wiele sposobów naprawienia takiego uszkodzenia. Najczęściej konieczna jest jej wymiennie . Ponieważ pęknięciu szybki towarzyszy zazwyczaj wygięcie obramowania, to podczas naprawy serwisant naprawia również tę usterkę. Poza wymianą uszkodzonej szybki na oryginalną, można także skorzystać z opcji wymiany na szybkę nieoryginalną. Tego rodzaju naprawa jest tańsza, a jej wynik często jest porównywalny. Kolejnym sposobem naprawy jest jej sklejenie za pomocą specjalistycznych klei oraz taśm klejących. Ta opcja jest jeszcze rzadko spotykana w naszym kraju, aczkolwiek jest najtańszym sposobem naprawy.

Jak zapobiegać pęknięciu szybki?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie można w 100% zabezpieczyć szybki przed uszkodzeniami, jednak można spróbować zmniejszyć ryzyko. W roli ochraniacza na telefon doskonale sprawdza się etui portfelowe. Można też nakleić na szybkę specjalną folię ochronną lub szybkę hartowaną.

Wymiana baterii

Problemy z baterią to jeden z częstszych problemów jakie zdarzają się w smartfonach Apple. Od kilku lat sukcesywnie na rynek wchodzą nowe modele iPhonów z uszkodzonymi bateriami. Akcja wymiany baterii objęła już iPhone 5 i 6. Dla tych smartfonów bardzo charakterystyczne jest, że baterie nie ładują się tak jak powinny i szybko rozładowują się. Częstym problemem jest też samoistne wyłączanie się urządzenia.

Co zrobić, gdy bateria szwankuje?

Kiedy pojawiają się problemy z baterią należy w pierwszej kolejności sprawdzić czy nie trafił nam się egzemplarz z uszkodzonej serii. W internecie można znaleźć strony, na których znajdują się dokładne informacje dotyczące partii smartfonów z fabrycznie uszkodzonymi bateriami. Jeśli telefon należy do takiej serii można śmiało zgłosić chęć wymiany baterii w serwisie. Jeśli smartfon nie znajduje się w serii uznanej za wadliwą nie pozostaje nic innego jak zaopatrzyć się w nową baterię.

Jak przedłużyć życie baterii?

W przypadku wadliwej baterii nie można zrobić nic, aby poprawić jej działanie. Jeśli jednak kupujemy nowy smartfon to należy przeczytać dokładnie instrukcję obsługi i zwrócić uwagę na ładowanie baterii. Specjaliści radzą, aby co najmniej raz w tygodniu wyłączać iPhona, nigdy nie ładować go do 100% i w miarę możliwości wyłączać funkcje, których nie używamy.

Naprawa gniazda ładowarki

Kolejną często powtarzającą się usterką w iPhonach jest problem z ładowaniem. Bywa, że nie jest to winą baterii a ładowarki lub gniazda. Ten rodzaj usterki można zauważyć dość szybko – wystarczy, że podłączymy smartfona do prądu, a on mimo upływu czasu nie ładuje się.

Co zrobić, gdy telefon nie ładuje się?

W domowych warunkach pierwszą czynnością jaką trzeba wykonać jest sprawdzenie czy wina leży po stronie ładowarki czy gniazda ładowania. Aby się tego dowiedzieć należy do ładowarki podłączyć inne urządzenie lub iPhona podłączyć do innej ładowarki. Kiedy okaże się, że z ładowarką jest wszystko w porządku wówczas konieczne staje się oddanie smartfona do naprawy. W serwisie zostanie wymienione gniazdo. Naprawa trwa zazwyczaj bardzo krótko, o ile zakład ma na stanie odpowiednie gniazda.

Czy można zapobiec uszkodzeniu gniazda?

Gniazdo ładowania jest niewielkim otworem, do którego dostaje się wiele zabrudzeń. Smartfon noszony w kieszeni, w torebce, a nawet położony na stole kurzy się, co może doprowadzać do usterek. Jeśli drobiny kurzu oraz inne zabrudzenia znajdą się w gnieździe, wówczas może pojawić się problem z ładowaniem. Dlatego też zanim oddamy smartfon do naprawy warto w domu oczyścić gniazdo. Najlepiej do tego celu użyć miękkiej szczoteczki do zębów lub wykałaczki. Zabieg należy przeprowadzać bardzo ostrożnie i delikatnie. Trzeba pamiętać, by do czyszczenia gniazda nie używać metalowych narzędzi ani pędzli, aby dodatkowo go nie uszkodzić. Czyszczenie gniazda pomaga w niemal 90% przypadków.

Uszkodzenie płyty głównej w iPhone

Kolejnym uszkodzeniem, z którym zgłaszają się właściciele iPhonów do serwisów są kłopoty z płytą główną. W przypadku iPhonów zdarzało się, że głównym problemem była wada fabryczna płyty głównej lub wadliwe oprogramowanie. W przypadku oprogramowania naprawy dokonywały się przez aktualizacje, zaś w przypadku uszkodzonych płyt głównych konieczna jest ich naprawa.

Co zrobić kiedy zepsuje się płyta główna?

Kiedy pojawiają się problemy z działaniem urządzenia koniecznie trzeba oddać je do serwisu. Tam specjalista dokładnie obejrzy smartfon i określi źródło problemu. Jeśli będzie to uszkodzona płyta główna trzeba liczyć się z koniecznością jej wymiany. Po usłyszeniu wiadomości o wymianie płyty głównej należy zapytać ile to będzie kosztowało. Jest to pytanie bardzo zasadne, ponieważ w przypadku iPhonów tego typu naprawa to koszt co najmniej kilkuset złotych. Zdarza się, że wymiana płyty głównej jest tak droga, iż lepszym rozwiązaniem będzie kupno nowego telefonu.

Jak zapobiegać uszkodzeniu płyty głównej?

Najczęstszym powodem konieczności wymiany płyty głównej, nie licząc wad fabrycznych, są uszkodzenia mechaniczne oraz zalanie. Aby nie narażać się na utratę telefonu lub zbędne wydatki należ po prostu dbać o urządzenie i w miarę możliwości ograniczać zagrożenia takie jak upadek czy zamoczenie.

Zalanie telefonu Naprawa iPhone po zalaniu.

Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do korzystania ze smartfonów, że czasami nie wyobrażamy sobie, iż mogłoby ich nie być z nami. W ten to sposób komórki idą z nami na plażę, na basen, do kuchni  i w tysiąc innych miejsc, gdzie grozi im wiele różnych usterek – w tym zalanie. Zalanie telefonu to jedna z najczęstszych usterek z jakimi muszą sobie radzić serwisanci. Bywa, że nieumiejętne ratowanie telefonu przez właściciela dodatkowo uszkadza go i prowadzi do całkowitego zniszczenia.

Co zrobić kiedy zlejemy smartfona?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić kiedy smartfon zostanie zalany jest jego dokładne osuszenie z zewnątrz. Należy wziąć urządzenie do ręki i  delikatnie wytrzeć je miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Po tym zabiegu najlepiej jak najszybciej zabrać telefon do serwisu, który naprawia elektroniczne urządzenia po zalaniu. Kiedy mówimy o zalanych iPhonach trzeba koniecznie nadmienić, że istnieje lista rzeczy, których stanowczo nie można robić. Przede wszystkim smartfonów nie należy włączać, aby sprawdzić czy działają. Urządzanie najprawdopodobniej włączy się i będzie przez krótki czas funkcjonowało zupełnie normalnie, ale podczas jego działania dojdzie do wielu mikro spięć, co spowodować może nieodwracalne uszkodzenie elektronicznych elementów smartfona. Nienajlepszym pomysłem jest również suszenie telefonu suszarką ani innym podobnym narzędziem. Jeśli nie można od razu zanieść iPhona do serwisu wówczas najlepiej położyć go w miejscu ciepłym i przewiewnym, aby pozbyć się jak największej ilości wilgoci z jego wnętrza. Nie warto też stosować „sprawdzonych” sposobów na osuszanie telefonów zaczerpniętych z sieci. Przykładem tego może być chociażby osuszanie smartfona w ryżu. Ryż rzeczywiście pochłonie część wilgoci z zewnątrz, jednak nie pomoże w osuszeniu wnętrza. Dlatego też, aby być pewnym, że iPhon będzie działał po zalaniu, koniecznie musi zostać oddany do specjalistycznego zakładu naprawiającego telefony.

Jak zapobiegać zalaniu?

Najprostszym sposobem na zapobieganie zalaniu urządzenia jest nie zabieranie go w miejsca, gdzie może do tego dojść. Na pływalni, w łazience czy toalecie naprawdę można obejść się bez telefonu w ręce, a dzięki temu, że sobie odpuścimy sobie rozmowy przez telefon pod prysznicem posłuży nam on znacznie dłużej.

Serwis iPhone